header_realizacje.jpg

Artyści mówią

Seria „Artyści Mówią” jest pierwszym multimedialnym wydawnictwem książkowym w Polsce w wydaniu na tablety. Aplikacje zostały przygotowywane przez Optizen Labs, przy użyciu programu InDesign CS5 oraz rozwiązania Adobe Digital Publishing Suite.

Seria „Artyści Mówią” to pierwsze, multimedialne albumy w Polsce w wydaniu na tablety. Nasze studio dtp przygotowało także tabletową makietę aplikacji, która jest adaptacją wydania drukowanego, ale uwzględniającą usability tabletu; w pełni interaktywne aplikacje zawierające wywiady z mistrzami malarstwa, grafiki oraz fotografii zostały wzbogacone o galerie prac, które nie pojawiły się w papierowych wydaniach. Przedstawienie prac wybitnych malarzy, grafików, fotografików w rozwiązaniu Adobe Digital Publishing Suite pozwoliło stworzyć nowy rodzaj publikacji elektronicznej, a czytelnikom dało dostęp do bogatszych i bardziej interaktywnych materiałów.

W aplikacji “Wywiady z mistrzami malarstwa” znalazły się wywiady z takimi twórcami jak m.in. Zdzisław Beksiński, Edward Dwurnik, Jerzy Nowosielski, Roman Opałka. W darmowym zwiastunie serii czytelnicy znajdą trzy wywiady, po jednym z każdego z albumów.

Dzięki sprzedaży książek w App Store poprzez funkcję in-app purchase, aplikacje można kupić poprzez “jedno kliknięcie” i pobrać w zaledwie kilka minut. Dotychczas ukazały się dwie aplikacje z serii „Artyści mówią„ – „Wywiady z mistrzami malarstwa„ oraz „Wywiady z mistrzami grafiki”, obydwa autorstwa Elżbiety Dzikowskiej.

  Aplikacja do pobrania z App Store